O tym tutaj

Jestem mieszczuchem. Mieszkam w Olsztynie. Niegdyś było to piękne niemieckie miasto. Dzięki wyzwoleniu w 1945 roku i podarowaniu pod opiekę polakom stało się pięknym, zaniedbanym miastem.

Po 1989 roku wiele osób i pokoleń pracuje na to by zamienić Olsztyn w piękną wiochę w stylu polskim (i nie mam tu na myśli pięknych polskich miast typu Kraków, Warszawa). Może trochę wynika to z mentalności przesiedleńczej, która nie rozumiejąc pewnych rozwiązań nie docieka celowości ich zastosowania tylko woli zaorać i zrobić tak jak było w Pcimiu. No i głównie o tym to będzie.

Reklamy
Comments
2 Komentarze to “O tym tutaj”
 1. MacTu pisze:

  Olsztyn to POLSKIE miasto, tak było na początku i jest teraz,a Niemieckie było gdzieś po środku.

  • staff1703 pisze:

   Osada założona prawdopodobnie w 1334 roku na terenie polskich Prus Zakonnych przez polaka Henryka von Luter. Następnie kolejny polak Johannes von Laissen (znany też w Niemczech jako Jan z Łajs) w 1353 dostał przywilej lokacyjny.

   Potem wiele się działo – np.: w 1945 roku zwycięska Armia Czerwona odbiła z rąk hitlerowskiego najeźdźcy zniszczony Olsztyn i dzięki temu wrócił on do Macierzy po latach terroru. (aaaa-bullsh-sik)

   Ja jednak wolę odrobinę faktów zamiast socjalistycznej propagandy – po fakty zapraszam tutaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/Olsztyn#Historia

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: