Tatusiu???!!!

Jadę sobie dziś rano do pracy. Dojechałem do świateł na Kościuszki/Niepodległości. Na przejściu dla pieszych stoi sobie pan z synkiem na oko lat 6. Synek generalnie zafascynowany staniem na światłach rozgląda się z ciekawością dookoła. Nagle synek zauważa mnie. Jego twarz zmieniła oblicze. Ja poczułem się nieswojo – może mam coś na twarzy, albo jeszcze gorzej. Oczy dziecka już wyglądają jak 5-złotówki i wtedy pada pytanie do tatusia:

– Taaattttooo, Tat…tusiuuuuu???!!! A dlaczego ten pan jedzie rowerem po ulicy?????

Drodzy urzędnicy z MZDiM i KBRD!!! To jest wasze fiasko. To jest dowód na waszą nieudolność gdy małe dziecko nie wie gdzie normalnie i zgodnie z przepisami powinien poruszać się rowerzysta. Mało tego – ten mały człowiek potem będzie miał ogromny opór przed normalnym uczestniczeniem w ruchu drogowym. Na drodze poczuje się pewnie dopiero jako kierowca samochodu, przez co nigdy nie pozna ruchu ulicznego z innej perspektywy. A to już teraz mamy w esencji. To jest efekt odgórnego spychania rowerzystów na chodniki, bowiem inaczej obecnego podejścia władz i urzędasów nazwać nie można.

Reklamy
Comments
One Response to “Tatusiu???!!!”
  1. BorOl pisze:

    Problem w tym, że to właśnie dyrektor MZDiM nie wie „gdzie normalnie i zgodnie z przepisami powinien poruszać się rowerzysta”. :/ To jest sedno problemu. Działalność m.in. MZDiM doprowadziła do tego, że jesteśmy malutkim, zacofanym, zaściankowym miasteczkiem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: