Po co przesadzać?

W sumie nie wiem kto jest większym głuptasem? Czy drogowcy dumnie asfaltujący nasze miasto, nie zważając na przeciwności sypiące się z każdej strony, czy zarząd zieleni miejskiej wydający ogromne pieniądze na sadzenie nowych drzew, przez niektórych postrzegane jako zalesianie, a nie organizowanie zieleni.

Ostatnio jechałem ulicą Bałtycką – tym odcinkiem za wiaduktem, który prowadzi obecnie do lasu. Patrzę w lewo a tu niespodzianka – drzewo. Jedno z niewielu ocalałych większych drzew przy tej ulicy. Wyglądało na zdrowe. Nie będzie to jednak trwało długo, gdyż drogowcy odpowiednio je zabezpieczyli:

Ja się w sumie na drzewach nie znam. Jednak tego drzewa nie trzeba by przesadzać tak jak słynnej sosny z Żołnierskiej. Wystarczyłoby chcieć i bez specjalistycznych maszyn można by je przenieść, ale po co? Co za różnica czy drzewo rośnie sobie już kilkanaście lat? Wycina się je tak samo jak te wielkie. Co z tego, że wytnie się to drzewo, skoro p. Prezydent zaordynował posadzenie tysięcy drzew i te nowo posadzone drzewa będą w 2032 roku wyglądać jak to na zdjęciu. Przecież większość z nas dożyje, więc czym się martwić?

Reklamy
Comments
3 Komentarze to “Po co przesadzać?”
  1. BorOl pisze:

    Napisałeś gdzie trzeba? Czekam na odpowiedź. Zastanawiające, że żaden urzędnik takich rzeczy nie widzi – podobnie jak żaden urzędnik nie widział zniszczonych trawników przy Tuwima i Sikorskiego, mimo że o tym fakcie informowały gazety – trawników nie naprawiono. Byłem w Rzeszowie, jestem w Lublinie. Panowie, to nie ta liga. Różnice są naprawdę kolosalne i nie do odrobienia, zwłaszcza przy tak bezmyślnie prowadzonej polityce przestrzennej i transportowej.

Trackbacks
Check out what others are saying...
  1. […] temu, a dokładnie tu https://motolrower.wordpress.com/2012/09/16/po-co-przesadzac/, pisałem o pięknym młodym drzewie. Drzewo to idealnie nadaje się do tego by przesadzić je w […]Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: