Prosto w drzewo

MZDiM zrobił porządek na zetknięciu drogi rowerowej wzdłuż alei Wojska Polskiego i nowej autostrady Wojska Polskiego:

Niby wszystko ładnie, ale…

Patrząc na ten obrazek nasuwa mi się jednakowoż pytanie: czy w Olsztynie rowerzyści powinni poruszać się w systemie ruchu lewostronnego? W końcu, zgodnie z opinią p. Gustka, rowerzyści to osoby nieznające przepisów – więc ja chyba nie znam takiego przepisu o ruchu lewostronnym. Tak więc nie znając przepisu i chcąc jechać tędy zgodnie z przepisami wywalam w to piękne drzewo, bo przecież rośnie ono na środku oznakowanej znakiem pionowym drogi rowerowej. Nie znając innych regulacji wiem, że należy zignorować w tej sytuacji oznakowanie poziome, bowiem nadrzędnym do niego jest oznakowanie pionowe i w razie kolizji jest ono obowiązujące.

Pozdrawiam p. Gustka i na koniec podpowiadam, opierając się na własnym doświadczeniu jak powinno być:

Tego nie da się zrobić…

PS – ja naprawdę wolałbym się nie mieć do czego przyczepić, ale właśnie takie szczegóły jak ten osłabiają moją wiarę w olsztyńskich specjalistów…

Reklamy
Comments
One Response to “Prosto w drzewo”
  1. BorOl pisze:

    Taaa. Wiesz dlaczego tak jest? To bardzo proste. Na tym słupku stał znak „koniec drogi dla rowerów”, więc jak go zdjęli, to został sam patyk – jak na Twojej wizualizacji. No sam patyk stać nie może, a jeśli się go wyjmie, to będzie na stanie +1 i nie będzie trzeba kupować następnego za nasze publiczne pieniądze. Jestem przeciwnikiem teorii spiskowych, ale tu nie trzeba niczego węszyć – w MZDiM wszystko podają jak na tacy.
    Znak znakiem, ale zwróć uwagę, że przejazd dla rowerów prowadzi na krawężnik o wysokości kilku centymetrów. Dodatkowo drąg, na którym umieściłeś znak stoi w skrajni ddr. Trzeba być skrajnie niekompetentnym, żeby to zaprojektować, wykonać, odebrać i dopuścić do ruchu. Ale to naprawdę tylko jeden (trzy) z wielu dowodów na niekompetencję pracowników MZDiM, z jego p.o. dyrektora na czele.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: