Dostępne ścieżki

Dzisiejszy wypocin poświęcę sposobowi w jaki typowy rowerzysta uzyskuje dostęp do ścieżki i dlaczego jest to takie ważne…

Zakładając, że mieszkam na Jarotach,, mam kilka dróg wyjazdu z tego osiedla – albo jadę do  lasu:

Mogę też jechać do „miasta” po Synów Pułku lub Sikorskiego. Zawsze jednak na tą ścieżkę muszę jakoś dotrzeć. Niepożądane jest bym używał w tym celu chodnika – jest to azyl dla i tak sponiewieranych przez organizatora ruchu a co za tym idzie – agresywnych i wrogo nastawionych pieszych. Wygodnie jest po równiutkim i czyściutkim asfalcie pokrywającym jezdnie. Pomijam tu aspekt samobójczy – zakładam, że jesteście takimi samymi szaleńcami jak ja i potraficie poruszać się po jezdni. No więc jedziemy sobie taką jezdnią radośnie -a tu nagle BUM:

Nakaz jazdy rowerem. No i wszystko fajnie ALE – łot kud aj du? Jak tu teraz wjechać? Dzisiaj przesiadłem się z mojego górala na niezwykle szybki i wygodny rower miejski – efekt jest taki, że niezwykle dotkliwie odczuwam wszystkie krawężniki: cienkie opony oraz większe jednokomorowe koła wymagają znacznej redukcji prędkości przy najmniejszym burchlu, nie mówiąc o takim wjeździe na ścieżkę. Na powyższym zdjęciu widać jak wół, że nikt nie dał mi najmniejszej szansy na respektowanie postanowień znaku C13/16 który NAKAZUJE mi poruszanie się po oznaczonej ścieżce rowerowej. Dura lex sed lex – mawiali starożytni, jednak myślę, że nawet oni popukaliby się w głowy patrząc na takie rozwiązanie.

Jak wielką moc ma równy przejazd, zaprezentuję jutro – co prawda nie będzie to wjazd na ścieżkę, tylko na chodnik, ale doskonale prezentuje on, że każdy woli wjechać bez krawężników nawet na wyboisty chodnik niż wjechać na równy polbruk, tam gdzie powinien to zrobić, ale mając do pokonania krawężnik.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: